Mirka Yapı İnşaat Dekorasyon Peyzaj Sulama Damla Sulama Mantolama Hizmetleri

MANTOLAMA

Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon Süve
Mantolama Dış Cephe İzolasyon

Mantolama binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltarak çok kısa sürede geri kazanılan bir yatırımdır. Isı transferinden ve termal gerilmelerden kaynaklanan rutubet, küf, duvarlardaki çatlama ve dökülmeleri önleyerek bakım ve onarım maliyetini azaltır.

Bina cephesindeki duvar, kolon ve kirişleri su ve rutubetten koruyarak binanın ömrünü uzatır. Binalarınızın su ve ısı yalıtımı sağlanarak konutlarınızda konforlu ve huzurlu bir yaşam ortamı meydana getiren mantolama çalışmalarınızı, teknik uygulama eğitimini tamamlayıp uygulama sertifikası almış, güven duyabileceğiniz tecrübeli usta ekibimizle yapmak üzere hizmetinizdeyiz.

Isı Problemlerine Etkin Çözüm : Mantolama

Binanıza Mantolama ile ısı yalıtımı sağlayın ve yakıt masraflarında Yüzde50'ye varan düşüşler sağlayın. Binanın dıştan soğumasını önleyin ve daha etkin ısı yalıtımı sağlayın.Binanızın ömrünü uzatın.

Uygulamalar

Cephe: Uygulama yapılacak olan cephede yatay ve dikey terazi ipleri çekilerek mevcut sapmalar ortaya çıkarılır.Yüzey bozuklukları tamir harcı ile düzeltilmelidir.

Yapıştırma: Bina zemin seviyesinden başlanarak ısı yalıtım levhaları yatay ve şaşırtmalı olarak öbekleme veya taraklama yöntemi ile cepheye yapıştırılır.

Dübelleme: Yapıştırma işleminden sonra kuruması müteakibi plastik çivili ısı yalıtım sistemi dübelleri ile levhalar cepheye sabitlenir.Dübellemede bina yüksekliğine kesinlikle dikkat edilmelidir,her üç katta bir rüzgar yükünde ciddi artışlar yaşanacağı için bina köşelerinde dübel sayısı % 20 arttırılmalıdır.

Sıva ve File: Dübelleme işi tamamlanan cephede sıva file uygulaması yapılır tatbik edilen sıva kurumadan file yapıştırılarak sıva altına gömülür file tatbikatında birleşim yerlerinde en az 10cm file bindirmesine mutlaka dikkat edilmelidir tercih edilen son kat kaplamaya göre kaba veya ince perdah yapılır , kurumaya bırakılır.

Astar: Tercih edilen son kat kaplamanın üretim özelliklerine sadık kalınarak seçilen astar ,kesinlikle tasarrufa yönelmeden doyurucu bir şekilde cepheye tatbik edilir binanızda kullanacağınız son kat kaplama rengi ile aynı renkte astar kullanılması tavsiye edilir.

Son Kat Kaplama: Çizgi,tane dokulu veya grenli textürlü seçilen kaplama,astarın kuruması mütakibin de uygulanır. Tane veya çizgi dokulu dekoratif kaplamanın uygulama kalınlığı minumum 1.5 mm olmalıdır dekoratif hazır sıva kaplamalarında katlar arası ek izi kalmaması için iskele üzerinde yeterli sayıda personel bulundurulmasına önem verilmelidir aksi takdirde gecikme yaşanabilen tatbikatlarda malzemenin ilk kuruma süresinin dolmasının sebebi ile ek izleri çıkabilir söz konusu malzeme uygulamalarında kullanılan plastik tırfıl malası sık sık temizlenmelidir. Cephede tercih edilen kaplama grenli tekstürlü bir malzeme ise delikli mercan rulo ile uygulanır yine bu uygulama malzemeside sık sık temizlenmelidir . Tercih edilebilecek son kat kaplama ne olursa olsun istenilen desenin cephede karşımıza çıkabilmesi için kullanılan el aletleri sıklıkla temizlenmelidir.

Köşe Profilleri: Mantolama uygulaması yapılan her binada pencere merkezlerinde ,bina dış köşelerinde,çıkma altı köşelerinde kısaca her merkez köşede mutlaka profil kullanılmalıdır.zaman içinde oksitlenme yaparak cepheye zarar vereceği kesin olan galvaniz profillerden uzak kalınarak alüminyum veya pvc köşe profili tercih edilmelidir,bu profilinde fileli olması önemle tavsiye edilir.